Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінницька обласна ТВК проголосувала за утворення 10 округів, проте частина членів комісії захотіла відкликати свої голоси

Вінницька обласна ТВК проголосувала за утворення 10 округів, проте частина членів комісії захотіла відкликати свої голоси

Вінницька обласна територіальна виборча комісія 6 вересня утворила 10 територіальних виборчих округів з чергових виборів депутатів Вінницької обласної ради 25 жовтня 2020 року. Проте одразу після ухвалення цього рішення четверо членів комісії написали заяви про відкликання свого голосу. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

6 вересня Вінницька обласна ТВК провела засідання, під час якого було прийнято рішення утворити 10 виборчих округів. За це рішення проголосувало 13 членів комісії із 16 присутніх, троє проголосували проти.

Питанням, яке викликало суперечку серед членів комісії, стала кількість округів, які необхідно сформувати в Гайсинському та Могилів-Подільському районах. Один з членів комісії вніс пропозицію створити один виборчий округ у Гайсинському районі та два виборчі округи в Могилів-Подільському районі, проте деякі члени комісії з цим не погодились, аргументувавши, що у Могилів-Подільському районі кількість виборців менша, ніж у Гайсинському. Заступниця голови Вінницької обласної ТВК від політичної партії «Європейська солідарність» Наталя Горбатюк усно заперечила проти згаданої пропозиції та запропонувала зробити навпаки: утворити 2 виборчі округи в Гайсинському районі та 1 у Могилів-Подільському.

Проте початковий проєкт рішення щодо створення виборчих округів, яким, зокрема, передбачалося створити 1 виборчий округ у Гайсинському районі та 2 виборчі округи в Могилів-Подільському районі, було поставлено на голосування. «За» проголосували 13 членів комісії, «проти» - 3.

Одразу після офіційного завершення і закриття засідання четверо членів комісії написали на ім’я голови заяви про відкликання свого голосу за це рішення. У заявах причиною відкликання голосів вони назвали те, що не було змоги ознайомитися з проєктом розподілу округів та кількістю виборців, а голосування відбувалося поспіхом.

Попри заяви 4 членів щодо відкликання голосів, постанова про утворення територіальних виборчих округів з чергових виборів депутатів Вінницької обласної ради 25 жовтня 2020 року була оприлюднена.

Для вирішення цього питання 7 вересня шестеро членів комісії подали пропозицію голові ТВК щодо скликання засідання комісії. На цьому засіданні заяви про відкликання голосів залишилися без розгляду.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, такої процедури як «відкликання голосів членів виборчої комісії» виборчим законодавством не передбачено. Виборчий кодекс України (ч. 1 ст. 36) містить положення про право члена виборчої комісії член виборчої комісії, який бере участь у її засіданні і не згоден з рішенням, прийнятим комісією, має право протягом двох днів після засідання, на якому було прийнято рішення, у письмовій формі висловити окрему думку, яка додається до протоколу відповідного засідання виборчої комісії.

Разом з тим третина членів комісії може ініціювати скликання засідання виборчої комісії та ініціювати розгляд порушених ними питань (ч.1 ст. 36 Кодексу). Також юристка нагадала, що 6 вересня вже закінчилися строки на створення виборчих округів відповідними територіальними виборчими комісіями (ст. 199-201 Кодексу).

Відповідно до частини 4 статті 199 Виборчого кодексу України, багатомандатні виборчі округи з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) утворюються відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв'язності територій) таких округів.

Згідно з частиною 3 статті 201 Кодексу територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) утворюються відповідно обласною, районною, районною в місті, міською, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв'язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам.

Раніше ОПОРА повідомляла, що дві районні та одна селищна ТВК на Вінниччині утворили округи раніше терміну.

 
За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua