Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: За потреби на виборах правоохоронцям допомагатимуть помічники дільничних

Вінниччина: За потреби на виборах правоохоронцям допомагатимуть помічники дільничних

Жодних порушень не зафіксовано під час проведення 206 політичних заходів, що відбулись у Вінниці з початку цьогорічної передвиборчої кампанії.

Про це повідомила начальник Центру громадських зв’язків УМВС України у Вінницькій області Ганна Олійник. За її словами, до охорони правопорядку під час цих заходів було залучено загалом більш як 400 правоохоронців, значна частина співробітників УМВС буде задіяна і в охороні бюлетенів, доставлених до дільничних комісій, також під час транспортування їх до ОВК після голосування.

Як повідомила Ганна Олійник, на Вінниччині діє 1668 виборчих дільниць, на кожній з них буде чергувати по два правоохоронці, а за потреби до забезпечення правопорядку та безпеки виборів можуть бути залучені добровольці від громадських формувань (позаштатні помічники дільничних).

Крім того, від початку проведення передвиборчої кампанії в органи та підрозділи внутрішніх справ надійшло 65 повідомлень про порушення виборчого законодавства, за 37 заявами винесено постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, за 7 – матеріали направлені за належністю до прокуратури та окружних виборчих комісій для прийняття рішень відповідно до чинного законодавства, за рештою - проводяться перевірки.

Одного громадянина притягнено до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство, яке він вчинив під час зустрічі кандидата в народні депутати з виборцями.

За словами Ганни Олійник, найчастіше міліціонери фіксують адмінпорушення за виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, її тираж та інформацію про відповідальних за випуск. Також часто порушують порядок розміщення листівок чи політичної реклами.

Галина Сегеда

прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА

у Вінницькій області

097 705 23 66

За коментарями звертайтесь:

Наталія Величко

координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА

у Вінницькій області

063 628 67 85

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua