Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: представники «Батьківщини» заявляють про намагання СБУ зірвати виборчу кампанію Тимошенко

Вінниччина: представники «Батьківщини» заявляють про намагання СБУ зірвати виборчу кампанію Тимошенко

Представники осередку ВО «Батьківщина» на Вінниччині повідомляють про виклики на розмови до Служби безпеки України їхніх партійців та прихильників партії, а також про намагання зірвати виборчу кампанію кандидатки у Президенти Юлії Тимошенко. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті «Батьківщини» у Вінницькій області.

«Від початку березня співробітники СБУ у Вінницькій області почали викликати партійців та прихильників кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко на допити. Повістки й «запрошення на розмову в СБУ» отримали сотні громадян», – зазначається у повідомленні.

Також у публікації йдеться про те, що на допит почали викликати членів територіальних виборчих комісій від «Батьківщини» з Барського, Жмеринського, Літинського, Козятинського та Тиврівського районів – близько 270 осіб.

Як зазначила голова Вінницької обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська, цілеспрямована атака чиниться лише на «Батьківщину».

«Наразі влада чинить безпрецедентний терор щодо «Батьківщини». Жодна виборча кампанія не була настільки брудною. Усвідомлюючи всю глибину свого провального становища, вони вирішили потягнути з собою інших. Це не шлях демократії, справедливості й чесності. Це – прояв боягузтва, неповаги та соціальної нікчемності», – заявляє Людмила Щербаківська.

Представники ОПОРИ на Вінниччині звернулись до прес-служби СБУ у Вінницькій області з проханням прокоментувати ситуацію.

За словами речниці УСБУ у Вінницькій області Ірини Алєксєєвої, співробітники УСБУ у Вінницькій області на виконання доручення Генеральної прокуратури України у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 255 КК України, у березні поточного року проводили слідчі дії в регіоні. Зокрема, було опитано осіб, які за характером своєї діяльності могли володіти цінною для слідства інформацією.

«Вчергове наголошуємо, що представники УСБУ діють виключно в межах законодавства України, не втручаються і не перешкоджають законній діяльності будь-яких політичних сил та спільно з іншими правоохоронними органами працюють для забезпечення вільного волевиявлення громадян», – зазначила Ірина Алєксєєва.

Як раніше повідомляла ОПОРА, на Житомирщині «Батьківщина» заявляє про тиск на своїх представників від СБУ та прокуратури. Також на Донеччині представники «Батьківщини» повідомляють про тиск з боку Служби безпеки України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області

тел.: +380636286785

e-mail:v.nataliia@gmail.com

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 097 705 23 66

e-mail: halyna.seheda@gmail.com

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua