Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: Кімнати для голосування замість кабінок та недостатня кількість скриньок

Вінниччина: Кімнати для голосування замість кабінок та недостатня кількість скриньок

На Вінниччині у день виборів спостерігачі ОПОРИ фіксують недостатню кількість скриньок для голосування. Також на одній ДВК виборці голосують не в кабінках для голосування, а в кімнатах.

Недостатньо скриньок для голосування зафіксовано на ДВК №050028 у селі Антонівка Барського району. Також на цій дільниці замість кабінок для голосування кімнати для голосування. Виборча дільниця знаходиться у Будинку культури, а кімнати для голосування розміщені в костюмерних.

Також у місті Немирів на ДВК №050771, яка є великою дільницею, отримано лише 4 скриньки. Спостерігачі ОПОРИ скопіювали акт про отримання скриньок.

У селі Глинянець Немирівського району на ДВК №050782 є лише одна виборча скринька. Інша, яка є не прозорою, а матового кольору, стоїть в іншому приміщенні.

kimnaty dlia golosuvannia bar vinnitsa

kimnaty dlia golosuvannia vinnitsa

matova skrynka vinnitsa

akt nemyriv vinnitsa

Попри те, що в законодавстві не прописані правила оформлення кабінок для голосування, традиційно кабінки завішують тканиною таким чином, щоб висота кабінки була вищою за зріст людини і щоб можна було закрити виборця з чотирьох боків. Відповідно до ч.1 ст.76 Закону України «Про місцеві вибори», голосування проводиться у спеціально відведеному приміщенні, в якому обладнуються у достатній кількості кабіни для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх - не менше чотирьох, для великих - не менше шести.

Згідно з ч. 3 ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори», кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

Нагадаємо, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області провадять громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах. Закликаємо мешканців Вінниччини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесузвертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко,
координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Вінницькій області
тел. +38063 628 67 85

Веб-сайт Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua