Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінниччина: голови Жданівської та Тульчинської рад підписали Кодекс етичної поведінки під час виборів

Вінниччина: голови Жданівської та Тульчинської рад підписали Кодекс етичної поведінки під час виборів

Тульчинський міський голова Валерій Весняний та голова Жданівської сільської ради Станіслава Ядвіжина підписали Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів 2020 року, розроблений Громадянською мережею ОПОРА.

Так, 6 жовтня «Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час місцевих виборів» підписала голова Жданівської сільської ради Станіслава Ядвіжина, чим взяла на себе зобов’язання дотримуватися положень Кодексу. Станіслава Ядвіжина є кандидаткою на посаду Війтівецької сільської голови від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана».

13 жовтня координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області Наталія Величко презентувала «Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час виборчого процесу» для представників громад Вінниччини.

Після презентації Кодекс підписав також голова Тульчинської міської ради Валерій Весняний, який є кандидатом на посаду міського голови від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана».

Кодекс містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть класифікуватися як зловживання 5 типами адмінресурсу: кадровим і матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним.

Як повідомляла ОПОРА, міський голова Вінниці Сергій Моргунов першим серед посадовців Вінниччини підписав Кодекс етичної поведінки під час виборів.

Громадянська мережа ОПОРА на початку вересня направила міським головам обласних центрів та очільнику Києва листи з пропозицією підписати «Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час виборчого процесу» та дотримуватись його під час місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня. Перших 10 міських голів станом на 30 вересня підписали цей Кодекс.

Ця ініціатива ОПОРИ викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративних ресурсів. Наприклад, Виборчий кодекс забороняє посадовцям агітувати в робочий час, за умови, що вони не є кандидатами. Але питання використання публічних фінансів в інтересах певних кандидатів та партій жодним чином не врегульовані.

Із текстом Кодексу можна ознайомитися на сайті Громадянської мережі ОПОРА за посиланням. Крім того, ОПОРА підготувала інструкцію, за якою всі охочі посадовці та держслужбовці можуть самостійно підписати «Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів».

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області

тел.: +380636286785

email:v.nataliia@gmail.com

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 0977052366

email: halyna.seheda@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua