Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Вінничани навчились відслідковувати голосування міських депутатів

Вінничани навчились відслідковувати голосування міських депутатів

19 березня у приміщенні HUB «Місто змістів» відбувся воркшоп «Як голосують твої депутати? Вінницька міська рада та відкриті дані». Під час заходу аналітики Громадянської мережі ОПОРА навчили журналістів та громадських діячів Вінниці контролювати міських депутатів за допомогою сервісу Rada4You.

Учасники воркшопу мали можливість ознайомитись із локальним та всеукраїнським сервісами Rada4You. Дізнались для чого створений сервіс та як ним користуватись. Навчились відслідковувати особисті голосування міських депутатів та в розрізі фракцій, присутність та дотримання ними фракційної дисципліни. Дізнались як завдяки сервісу отримати інформацію, щодо сумісних голосувань різних фракцій, представлених у міській раді.

Визначили трійку фракцій-лідерів із сумісності голосувань відповідно до позиції Вінницького міського голови, Сергія Моргунова (Позафракційний):

- фракція «Вінницька європейська стратегія» - 99%;

- фракція «Блок Петра Порошенка» - 96%;

- фракція «Батьківщина» - 91%.

Також на воркшопі було продемонстровано, як виявляти депутатів-рекордсменів, проводити факт-чекінг обіцянок, відстежувати тренди у голосуваннях тощо. Як за допомогою сервісу відслідковувати «друзів по голосуванню» обраних депутатів, статистику їх голосувань та відвідування сесій.

У 2018 році депутатами-рекордсменами з «прогулів» стали представник фракції ВО «Батьківщина» Олег Алекса, який жодного разу не з’явився на сесію міської ради та представник фракції ВО «Свобода» Василь Паненко, який пропустив 242 з 484 голосувань.

На воркшопі навчали отримувати інформацію з сервісу у машиночитному форматі, чи користатись візуалізацією та витрачати на це мінімум часу і зусиль.

Керівник проекту Rada4You Юрій Лісовський зауважив: «Навик користування сервісу дає змогу за 5 хвилин проаналізувати те, за що міська рада голосувала впродовж 5 років».

Важливою частиною заходу була демонстрація модуля «політики» - набору голосувань за певні проекти рішень, які пов'язані між собою. Під час навчання, журналісти та активні громадяни міста навчились та мали можливість особисто створювати тематичні набори для доступного висвітлення голосувань депутатів. Такий навик дає змогу читати дані голосувань Вінницької міської ради, створювати політики та писати новини, аналітичні матеріали для потреб громади за допомогою сервісу vinnytsia.rada4you.org.

За коментарями звертайтесь:

Дмитро Кузнєцов,

Представник  Громадянської мережі ОПОРА в місті Вінниця

0635844992/0667506564

 


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua