Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » У Вінниці поліцейські вдосконалювали знання про фіксацію порушень під час парламентських виборів

У Вінниці поліцейські вдосконалювали знання про фіксацію порушень під час парламентських виборів

Більше 60 працівників поліції удосконалювали свої знання та навички щодо виборчого законодавства та реагування на типові порушення під час виборчого процесу та в день голосування. Тренінги «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу» відбулися у Вінниці 20 червня.

Навчання відбулися для двох груп правоохоронців – представників поліції превенції та слідчих Національної поліції. Поліцейські з різних районів Вінниччини пройшли теоретичний курс, а також розбирали практичні приклади адміністративних і кримінальних правопорушень під час виборчого процесу та відповідальності за них.

«Сьогодні ми проводимо черговий тренінг для поліцейських з вивчення виборчого законодавства. Оскільки Закон України «Про вибори народних депутатів» має багато змін та нюансів, є необхідним активізувати знання працівників поліції щодо виборчих злочинів та правопорушень. Такі тренінги є одним із заходів підготовки поліцейських до забезпечення законності та прозорості виборчого процесу», - зазначила тренерка ОПОРИ Ольга Мазаєва. 

Учасники тренінгу активно працювали та ділилися практичним досвідом, отриманим під час виборів Президента України.

За словами начальника відділу превенції Вінницького відділу поліції Миколи Кулівара, такі тренінги актуалізують знання поліцейських та корисні для обміну досвідом.

«На сьогоднішній тренінг, який відбувся завдяки ОПОРІ, ми зібрали усіх керівників превенції Вінницької області. Ми отримуємо практичну допомогу щодо розв’язання тих чи інших ситуацій, які можуть ставатися під час виборчого процесу на виборах народних депутатів України. Тренери на прикладах розповідають, які ситуації можуть статися та про шляхи їх вирішення. Розповідають про різні ситуації, які раніше складалися в Україні і які можуть скластися, про такі, яких у нас, наприклад, не було. Такі зустрічі приносять користь та обмін досвідом», - сказав Микола Кулівар.

Взяли участь у тренінгу і патрульні поліцейські. Оскільки вони першими приїжджають на виклик під час порушення виборчого законодавства, то першими оцінюють ситуацію.

«Патрульні ознайомлюються з методичними рекомендаціями під час виборчого процесу. Такі тренінги були попередньо проведені перед виборами Президента України, де також розповідалося про алгоритм дій та надавалися методичні рекомендації. На основі цих тренінгів ми провели заняття з тими, хто не брав участі в заході. Важливо, що на таких тренінгах є представники всіх територіальних підрозділів, адже ми розглядаємо типові ситуації, які виникають під час виборчого процесу», - розповів командир батальйону патрульної служби поліції Вінницької області Дмитро Кисличенко.

Метою таких тренінгів, організованих ОПОРОЮ, є сприяння роботі працівників поліції у реагуванні на звернення та повідомлення про правопорушення виборчого процесу для забезпечення законності, належного документування та розслідування.

Зазначимо, що подібні навчання відбудуться в усіх областях України. В межах тренінгів планується навчити 1700 працівників правоохоронних органів. 

За коментарями звертайтесь:

Андрій Токарський, керівник проекту ОПОРИ «Ефективна поліція - забезпечення законності виборчого процесу»

тел.: 067 913 15 05

e-mail: a.tokarskyj@opora.org.ua

Довідково: Ця ініціатива реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua