Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Школа журналістики

Школа журналістики

"Школа журнілістики" є спільним проектом Вінницького представництва ГМ ОПОРА та ГО «Подільска агенція регіонального розвитку». Даний проект орієнтований на молодих людей із сільської місцевості, а саме з Северинівки Жмеринського району Вінницької області. Учасники програми є учнями віком від 12 до 16 років. Через серію семінарів проведених фахівцями – психологами та журналістами буде змога змінити місцеву газету, в якій можна буде опубліковувати статті публіцистичного і культурного змісту, а також новини з життя рідного села чи школи .

Проект має на меті не тільки створити газету, яка підготує молодих людей до ролі журналіста. Завдяки роботі в редакції, можливості створення власними силами професійних виданнь, учасники набудуть соціальних навичок полегшення їх майбутню кар'єри та сприятиме більш ефективній роботі місцевих ЗМІ. Беручи участь у вирішеннні місцевих питань, описуючи згадки з історії села, актуальні події, підвищить їх почуття причетності і відповідальності .Працюючи в місцевій газеті з'явиться можливість впливати безпосередньо на оточення та їх погляди.Це допоможе підвищити самооцінку учасників в проекті.

Проект поділено на кілька етапів. Перша серія семінарів передбачає проведення занятть по удосконаленню навичок міжособистісного спілкування та підвищення спільної роботи і керівної ролі в групі.

Наступним кроком буде введення молодих людей до вирішення питання про журналістику. У даному модулі запланованої підготовки учні дізнаються інформацію з історії журналістики в світі, з особливим акцентом на Україну. Третій етап складається з семінарів по підготовці молоді до життя в ролі журналіста газети. На цьому занятті учні будуть отримувати знання про отримання тексту та комп'ютерної графіки, основна увага приділяється навчанню писати різні тексти, такі як інтерв'ю, фейлетон, нарис або репортаж.

У грудні 2009 року заплановано візит учасників проекту по Вінницьким засобам масової інформації ( телебачення і радіо). Учні матимуть можливість уважно вивчити реалії журналістського життя.

Видання першого випуску Северинівської газети призначено на січень 2010 року. Його випуск планується два рази на тиждень, обсягом в 500 екземплярів. Розповсюдження безкоштовне, орієнтоване на сільських жителів.

По завершенню проекту (травень 2010 року) буде проведеноі семінар, присвячений ролі ЗМІ у формуванні суспільства і активізації місцевих громад. Фінал проекту не означатиме завершення випуску місцевої газети, а навпаки – стане поштовхом для нових ідей у сфері журналістської діяльності села.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua