Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » На Вінниччині зафіксовано чорний піар проти кандидатки у депутати

На Вінниччині зафіксовано чорний піар проти кандидатки у депутати

Сьогодні у місті Ямпіль Вінницької області зафіксовано випадки чорного піару проти кандидата у народні депутати до Верховної Ради Оксани Калетнік (самовисування, виборчий округ №16місто Ямпіль, місто Могилів-Подільський, Крижопільський, Могилів-Подільський, Піщанський, Чечельницький, Ямпільський райони)

Як повідомив довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА листівки з фотографією Оксани Калетнік, логотипом Благодійного фонду «Батьківська земля» та підписом «Оксана Калетнік злодійка шахрайка, лахудра-розвідниця» були розклеєні на стовпі біля ринку у Ямполі.

Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» такі листівки порушують норми Закону, тому що не всі матеріали мають повні вихідні дані, а відповідно до статті 74 п. 22 вказано, що «Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

Також листівки такого типу часто містять непідтверджені, та, за словами кандидатів, неправдиві дані, що суперечить статті 74 п. 9 «Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку».

Галина Сегеда

прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА

у Вінницькій області

097 705 23 66

За коментарями звертайтесь:

Наталія Величко

координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА

у Вінницькій області

063 628 67 85

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.

 


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua