Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » На Вінниччині виборцям роздавали медичні аптечки

На Вінниччині виборцям роздавали медичні аптечки

Кілька тижнів тому до деяких жителів міста Гайсин Вінницької області навідувались агітатори від імені потенційного кандидата в народні депутати по округу №17 Анатолія Матвієнка і просили підтвердити підписом проведену агітацію та надати свій номер телефону. Після цього через кілька днів телефонували і запитували про ставлення до медичної реформи.

Matvienko_apt_3368

21 липня, як повідомляє представник Громадянської мережі ОПОРА, до тих, хто підписався знову приходили люди, які роздавали газети та буклети про А. Матвієнка. Крім того, дарували медичні аптечки, до складу яких входять такі медичні препарати: «Диклофенак натрію», «Валідол», «Корвалдин», «Діазолін», «Нафтизин», перекис водню, зеленка, бинт.

Matvienko_apt_3370Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу на те, що розповсюдження таких «подарунків» є підкупом виборців. Відповідно, підкуп виборців є порушенням, що посягає на виборчі права і свободи громадянина з метою перешкодити вільно здійснити дії, спрямовані на реалізацію належного виборчого права. Особи, винні в порушенні законодавства про вибори народних депутатів України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом. Проте кримінальна відповідальність передбачається тільки за підкуп виборців, здійснений після офіційного початку виборчого процесу.

За коментарями звертайтесь:

Наталія Величко
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Вінницькій області
063 628 67 85
Галина Сегеда
прес-секретар
097 705 23 66

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.

© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua