Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » На Вінниччині розпочали роботу 1649 ДВК

На Вінниччині розпочали роботу 1649 ДВК

Окружні виборчі комісії у Вінницькій області сформували новий склад дільничних виборчих комісій. Всього сформовано 1649 ДВК, які працюватимуть над організацією другого туру виборів Президента України.

У 8 виборчих округах окружні виборчі комісії утворили дільничні виборчі комісії у повному складі. Згідно з Законом України «Про вибори Президента України», на великих дільницях працюватимуть 16 членів ДВК (по вісім осіб від кожного кандидата), на середніх – 14 (по сім осіб від кожного кандидата), на малих – 12 (по шість осіб від кожного кандидата).

При розподілі керівних посад у дільничних виборчих комісіях ОВК забезпечили для кожного кандидата на пост Президента України рівну кількість посад голів та секретарів ДВК. 

Що стосується загальної кількості членів ДВК від кандидатів, то від Петра Порошенка було зареєстровано 10945 осіб, а від Володомира Зеленського – 10939 осіб.

У ВО №11 сформовано 114 виборчих дільниць. Від обох кандидатів зареєстровано рівну кількість кандидатур до ДВК – по 849 осіб.

У ВО №12 сформовано 116 виборчих дільниць. Від обох кандидатів зареєстровано рівну кількість кандидатур до ДВК – по 864.

У ВО №13 сформовано 234 виборчі дільниці. Від обох кандидатів зареєстровано рівну кількість кандидатур до ДВК – по 1525 осіб.

У ВО №14 сформовано 270 виборчих дільниць. Від обох кандидатів зареєстровано рівну кількість кандидатур до ДВК – по 1758 осіб.

У ВО №15 сформовано 214 виборчих дільниць. Від Петра Порошенка зареєстровано 1425 осіб, а від Володимира Зеленського – 1407 особи.

У ВО №16 сформовано 192 виборчі дільниці. Від Петра Порошенка зареєстровано 1241 особа, а від Володимира Зеленського – 1258 особи.

У ВО №17 сформовано 214 виборчих дільниць. Від Петра Порошенка зареєстровано 1421 особа, від Володимира Зеленського – 1431.

У ВО №18 сформовано 295 виборчих дільниць. Від Петра Порошенка зареєстровано 1862 особи, від Володимира Зеленського – 1847.

«Згідно із Законом України «Про вибори Президента», у разі, якщо кандидат на пост Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної ДВК, окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії за поданням голови ОВК. У такий спосіб на Вінниччині затверджено 37 осіб по виборчому округу №16», - зазначає координаторка спостереження ОПОРИ за виборами у Вінницькій області Наталія Величко.

Як раніше повідомляла ОПОРА, головами та секретарями ОВК від двох кандидатів, які перемогли в першому турі, призначено рядових членів попередніх комісій та представників інших кандидатів.

Відповідно до частини 8 статті 85 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад дільничної виборчої комісії.

Згідно із частиною 10, у разі якщо кількість запропонованих до складу відповідних виборчих комісій кандидатур менша за встановлену в цьому Законі, відповідна виборча комісія утворюється в порядку, передбаченому частиною дванадцятою цієї статті.

Також частині 11 також йдеться, що при розподілі керівних посад у дільничних виборчих комісіях окружна виборча комісія забезпечує для кожного кандидата на пост Президента України рівну кількість посад голови та секретаря дільничної виборчої комісії (з можливим відхиленням від рівної кількості не більше ніж на одну посаду відповідно голови або секретаря комісії). Голова та секретар дільничної виборчої комісії не можуть бути представниками одного кандидата на пост Президента України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 097 705 23 66
 
(#вибори; #opora; #опора)

© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua