Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » Кандидати, які балотувались на попередніх виборах, цьогоріч повністю змінили своїх довірених осіб на Вінниччині

Кандидати, які балотувались на попередніх виборах, цьогоріч повністю змінили своїх довірених осіб на Вінниччині

Центральна виборча комісія продовжує реєструвати довірених осіб кандидатів у Президенти. Громадянська мережа ОПОРА у Вінницькій області зробила порівняльний аналіз довірених осіб кандидатів, які балотувалися у 2014 році й балотуються тепер. Таких кандидатів шестеро. За результатами аналізу склад їхніх довірених осіб повністю змінився.

Як відомо, наразі участь у виборах беруть 39 кандидатів у Президенти України. У 2014 році участь у виборах Президента України брали 21 кандидат. ОПОРА проаналізувала, хто є довіреними особами кандидатів, що балотувалися у 2014 та знову балотуються у 2019 році.

Так, у кандидата на пост Президента України Юрія Бойка у 2014 році  у Вінницькій області довіреною особою у виборчому окрузі №11 був Олександр Гулько – працівник Державного навчального закладу «Вінницький ЦПТО», у ВО №12 , 13 та 16 виборчих округах довіреними особами кандидата Бойка були тимчасово непрацюючі Людмила Гулько, Олег Томашук та Марина Колібабчук, у ВО №14 – Валентин Гниця, працівник Жмеринського відділення ПАТ КБ «Правекс-Банк», у ВО №15 – Наталія Хоменко, працівниця ПАТ «Вінницяобленерго», у ВО №17 – Руслан Печенюк, працівник ПАТ «Гайсинський хлібокомбінат», у ВО №18 – Ігор Черкіс, працівник Вінницької філії ПАТ «Страхова компанія «Універсальна».

У 2019 році в Юрія Бойка у виборчих округах №11, 12 та 15 довіреними особами є пенсіонери МВС – Анатолій Гуменюк, Володимир Паламарчук, Володимир та Олександр Діхтяр, у ВО №13 довіреною особою є військовий Олександр Ящишин, у ВО №14 – Борис Білан, фізична особа-підприємець; у ВО №16 – Сергій Бабій, тимчасово непрацюючий; у ВО №17 – Світлана Приходько, працівниця КП Вінницької обласної ради «Ладижинський дендропарк», а у ВО №18 Павло Муренко, представник Іллінецької районної організації ветеранів України.

У 2014 році у кандидатки на пост Президента Ольги Богомолець троє із восьми довірених осіб на Вінниччині були тимчасово непрацюючі – Віктор Мудрак (ВО №11), Олена Маркова (ВО №12) та Наталія Рижкова (ВО №18). Двоє довірених осіб кандидатки – пенсіонери (ВО №16 – Лариса Тарасюк, ВО №17 - Валентина Крушельницька). Двоє довірених осіб – приватні підприємці (ВО №13 – Ігор Яковлєв та ВО №15 – Софія Сичук) і один працівник Вінницького соціально-економічного інституту - Євгеній Попік (ВО №14)

А в 2019 році станом на 19 березня в Ольги Богомолець у Вінницькій області зареєстрована лише 1 довірена особа – у територіальному виборчому окрузі №12 Ніна Горобчишина, працівниця ТОВ «ПРІОРЕС».

У 2014 році п’ятеро із восьми довірених осіб кандидата у Президенти Анатолія Гриценка на Вінниччині були пенсіонери (ВО№13 – Сергій Сакач, ВО №14 – Валерій Яніцький, ВО №15 – Валентин Бердніков, ВО №17 – Микола Шерник, ВО №18 – Микола Болдецький). Довіреною особою кандидата у ВО №11 був редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський, у ВО№12 викладач Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Сергій Гальчак, а у ВО №16 – підприємець Олег Клименко.

У 2019 році в Анатолія Гриценка  троє довірених осіб є пенсіонерами – у ВО №12 Володимир Гуменчук, у ВО №14 Василь Гулько та у ВО №17 Володимир Рибалко; у ВО №11 довіреною особою є Едуард Ткаченко (ТОВ «Ломбард партнер»), у ВО №13 – тимчасово непрацюючий Ярослав Штанько,  у ВО №15 Олександр Тріщ (Шаргородська автошкола ТСО України), у ВО №16 – Мирослав Шиндер, тимчасово непрацюючий, у ВО №18 довіреною особою є Надія  Задорожна (КНП Іллінецька ЦРЛ).

У кандидата на пост Президента Олега Ляшка у 2014 році були довірені особи в усіх округах Вінниччини: ВО №11 - приватний підприємець Юрій Леонтьєв, ВО №12 – працівник ТОВ «ДЖІ.ЕН. логістік» Геннадій Чоков, ВО №13 - приватний підприємець Юлія Вращук, ВО №14 - приватний підприємець Марина Кочергова, ВО №15 - тимчасово непрацюючий Микола Сивуха, ВО№16 - приватний підприємець Галина Завальнюк, ВО №17 - тимчасово непрацюючий Віталій Пріщенко, ВО №18 - приватний підприємець Світлана Куржос.

А в 2019 році в Олега Ляшка у ВО №11 довіреною особою є тимчасово непрацюючий Михайло Демчук, у ВО №12 – самозайнята особа Юлія Бевз, у ВО №13 – пенсіонер Віктор Огороднійчук, у ВО №14  - Федір Гайдура (Комунальний заклад «Жмеринський районний будинок культури»), у ВО №15 – пенсіонерка Зоя Рошак, у ВО №16 – Людмила Кінзерська (КП «Ямпільська дирекція кіномережі»), у ВО №17 – Роман Гудзь (відокремлений підрозділ «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПрАТ «Миронівський хлібопродукт»), у ВО №18  - Олександр Мартинюк (ТОВ «Іллінецький цукровий завод»).

Довіреними особами кандидата Петра Порошенка у Вінницькій області  у 2014 році були: у ВО №11 – Віктор Вікалюк з ТОВ «Сузіря-сервіс», ВО №12 - приватний підприємець Михайло Демченко. Депутат Верховної Ради Олександр Домбровський був довіреною особою Порошенка у ВО №13; у ВО №14 – на той час приватний підприємець Ярослав Чернега, у ВО №15 – Руслан Демчак (нині нардеп, на той час – Федерація роботодавців в м. Києві), у ВО №16 – Микола Зозуляк (ДП «УГК»), у ВО №17 – Павло Каленич (Агрофірма «Ольгопіль»), також Іван Спориш (Нині нардеп, тоді голова приватного сільськогосподарського підприємства «Перемога») у ВО №18.

У 2019 році довіреними особами Петра Порошенка стали: ВО №11 – Наталія Лазаренко, ректорка Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, у ВО №12 – Юрій Ямпільський, самозайнята особа-адвокат, у ВО №13 – Владислав Головащенко, Калинівська центральна районна лікарня, у ВО №14 – Олександр Хом’як, Публічне акціонерне товариство «Вінниччина», у ВО №15 – Тетяна Романова, ПАТ «Продовольча компанія «Поділля», ВО №16 – Віктор Максимчак, ПАТ «Продовольча компанія «Поділля», у ВО №17 - Анатолій Шульга, ТОВ «Укрпромінвест-Агро», у ВО №18 Віра Найда, Оратівське районне споживче товариство.

У 2014 році довіреними особами кандидата на пост Президента Юлії Тимошенко у ВО №11 був пенсіонер Олександр Коваль. У ВО №12 – Сергій Откаленко (КП «Саланг» Вінницької районної ради), у ВО №13 Надія Марценюк (ТОВ «Мегаавтоцентр»). Довірені особи Тимошенко Анатолій Посвалюк (ВО №14) та Святослав Даниленко (ВО №15) були тимчасово непрацюючі. Також довіреними особами були підприємець Сергій Гончарук у ВО №16, у ВО №17 – Любов Шевчук (Комунальна установа «Тростянецький районний трудовий архів»), у ВО №18 – Ірина Кушнір (Державна нотаріальна контора Ямпільського району).

У 2019 довіреними особами  Юлії Тимошенко  стали: у ВО №11 – Ганна Давиденко, директорка Вінницького інституту Університету «Україна», у ВО №12 – Людмила Ваколюк, фізична особа-підприємець, у ВО №13 – Надія Марценюк, ТОВ «Діваріо»,  у ВО №14  - Оксана Калінська, НВК «ЗОШ I-IIIст.- гімназія» м. Жмеринка, у ВО №15, 16 та 17 – тимчасово непрацюючі Вадим Якубовський, Ірина Болдецька та Людмила Головашич, у ВО №18 – Олег Мейдич, ТОВ «Калинівський маслосирзавод».

Відповідно до частини 1 статті 67 Закону України «Про вибори Президента України», «Кандидат на пост Президента України може мати не більше п'яти довірених осіб в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та по одній довіреній особі у кожному територіальному окрузі. Довірена особа кандидата повинна відповідати вимогам, зазначеним у частині другій статті 66 цього Закону». У Законі йдеться, що довірені особи кандидата ведуть агітацію за обрання його Президентом України, сприяють кандидату на пост Президента України у проведенні виборчого процесу, представляють інтереси кандидата у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об'єднаннями громадян, виборцями.

Відповідно до частини 5, статті 67 Закону України «Про вибори Президента України»: «Довірена особа кандидата з дня її реєстрації Центральною виборчою комісією до припинення її повноважень або закінчення виборчого процесу має право на звільнення від виробничих або службових обов'язків без збереження заробітної плати за погодженням із власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом».

Як повідомляла ОПОРА, Центральна виборча комісія 18 лютого утворила окружні виборчі комісії, відповідно на Вінниччині розпочали роботу 8 ОВК.

Станом на 2 березня у Вінницькій області було зареєстровано 173 довірені особи кандидатів у Президенти.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області

тел.: +380636286785

e-mail:v.nataliia@gmail.com

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 097 705 23 66

e-mail: halyna.seheda@gmail.com

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua