Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » ГМ ОПОРА: Моніторина вступної кампанії до ВУЗів

ГМ ОПОРА: Моніторина вступної кампанії до ВУЗів

Другий рік поспіль Громадянська мережа ОПОРА проводить моніторинг вступної кампанії до вищих навчальних закладів, взявши на себе зобов’язання прослідкувати за прозорістю та дотриманням усіх вимог чесного вступу до ВНЗ.

Цьогорічний моніторинг охоплює 26 навчальних закладів у 21 регіоні України. В Вінниці спостерігатимуть за вступом до Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Процес громадського спостереження розпочався 29 червня, коли у всіх ВНЗ країни стартував прийом документів від абітурієнтів, та завершиться в середині вересня після остаточного зарахування студентів. 

В поле зору громадських моніторів потрапила інформаційна система «Конкурс» (http://vstup.info), за допомогою якої абітурієнти можуть в онлайн-режимі слідкувати за своїми шансами стати студентами обраного ними ВНЗ, порівнюючи свої результати ЗНО з даними інших абітурієнтів.

До системи «Конкурс» зареєструвався 421 вищий навчальний заклад, серед них 10 ВНЗ ІІІ-IV рівнів акредитації з Вінницької області.

За словами регіонального координатора від ГМ ОПОРА Наталії Величко, моніторинг вступної камапнії розпочався 29 червня, головні недоліки, що вже були зафіксовані, - це технічні проблеми з роботою системи “Конкурс”, а також величезні черги біля приймальних комісій. У рамках моніторингу спостерігачі дивляться за роботою приймальних комісій, опитують абітурієнтів, щоб з'ясувати, наскільки зрозумілою для них є процедура вступу до ВНЗ, а також регулярно перевіряють забезпечення роботи та поновлення інформації у системі «Конкурс». Досвід моніторингу минулого року показав, що головною загрозою щодо забезпечення прозорого вступу є позаконкурсне зарахування на основі різних пільг. Тому, спостерігачі від ГМ ОПОРА придялітимуть особливу увагу кількості пільговиків , що подали заяви на зарахування до ВНЗ. У разі, якщо їх кількість суттєво перевищуватиме показники минулих років, ГМ ОПОРА звертатиметься до Міністерства освіти і науки та прокуратури з проханнями перевірити такі випадки.

Громадянська мережа ОПОРА відкрила гарячу лінію щодо вступу.
За номером 0432 69 - 44 -32 у Вінниці абітурієнти можуть отримати консультацію та звернутися за допомогою у разі виникнення проблем.

Детальніша інформація: 
Наталія Величко 063 62 86 785
Координатор програми громадського спостереження за вступною кампанією до ВНЗ в м. Вінниці.


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua