Головна Новини та публікаціїВідеоНапрямки роботиПро насКонтакти ОПОРА - центральний сайт
ОПОРА у Facebook ОПОРА у Twitter ОПОРА у Google+ vkontakte ОПОРА у Picasa
Головна » Новини та публікації » 31 грудня стартував виборчий процес виборів Президента України

31 грудня стартував виборчий процес виборів Президента України

31 грудня 2018 року розпочався виборчий процес чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Згідно з законодавством, виборчий процес чергових виборів Президента України розпочинається за 90 днів до дня голосування.

1 жовтня 2018 року довготермінові спостерігачі ОПОРИ на чергових виборах Президента України розпочали свою діяльність в усіх регіонах України. Як і у попередні роки, ОПОРА до початку офіційного старту виборчого процесу оцінювала підготовчий процес та фіксувала прояви та особливості дочасних передвиборчих кампаній потенційних кандидатів на найвищу посаду в країні. ОПОРА представила результати спостереження за дочасною активністю потенційних кандидатів у Президенти за жовтеньлистопад та грудень, а також зріз щодо партійності держслужбовців і службовців місцевого самоврядування.

Після офіційного старту виборів  204 спостерігачі ОПОРИ моніторитимуть усі етапи виборчого процесу, включаючи підрахунок голосів та встановлення результатів волевиявлення. У день голосування до них приєднаються короткотермінові спостерігачі. 

Також у день голосування Громадянська мережа ОПОРА проведе паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation), що дасть змогу оперативно та точно визначити результати голосування.

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. У межах цієї діяльності ОПОРА провадить довготермінове та короткотермінове спостереження в кожній області.

У 2019 році організацію моніторингової кампанії Громадянської мережі ОПОРА та діяльність довготермінових і короткотермінових спостерігачів підтримало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).


© Громадянська мережа "Опора"
представництво в Вінницькій області
2006-2014
Використання матеріалів із сайту Громадянської мережі ОПОРІ дозволене за умови наявності посилання (у випадку інтернет-видання - гіперпосилання) на opora.vn.ua